Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Cary Grant. Wielki aktor, który szukał ratunku w LSD

Czytaj dalej
Fot. SNAP/REX Shutterstock/EAST NEWS
Jack Malvern, „The Times”

Cary Grant. Wielki aktor, który szukał ratunku w LSD

Jack Malvern, „The Times”

Cary Grant zażywał halucynogenne LSD. Amerykański gwiazdor w ten sposób próbował poradzić sobie i zrozumieć, dlaczego jego relacje z kobietami są tak skomplikowane

Każdy chce być Carym Grantem” - powiedział kiedyś Cary Grant. I dodał: „Nawet ja chcę nim być!”. Już od czasu jego śmierci w 1986 r. rozdźwięk między publicznym wizerunkiem słynnego aktora a jego prawdziwą osobowością stał się źródłem fascynacji zarówno dla wielbicieli kina, jak i akademików zajmujących się psychologią znanych postaci. Na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Cannes pokazano dokument „Becoming Cary Grant”. Film daje nam możliwość świeżego spojrzenia na tego aktora.

Aby zapoznać widza ze szczegółami dotyczącymi częstego używania przez niego LSD jako sposobu na znalezienie „wewnętrznego spokoju”, twórcy wykorzystali znajdujące się wcześniej w prywatnych rękach materiały filmowe i fragmenty niepublikowanych wspomnień Granta. Te drugie - czytane przez równie znakomitego aktora Jonathana Pryce’a - pokazują, że halucynogen pomagał mu przezwyciężać głęboko zakorzenioną nieufność wobec kobiet, która zrujnowała trzy z jego pięciu małżeństw.

Cary Grant urodził się w Bristolu jako Archibald Alec Leach. W swoich wspomnieniach pisał, że jest przekonany, iż jego poczucie braku szczęścia i zadowolenia wyrasta z utraty matki, którą przeżył, gdy miał 11 lat. „Któregoś dnia wróciłem do domu, a jej po prostu nie było. Stopniowo uświadamiałem sobie, że już nie wróci. Zostawiła w moim życiu pustkę i smutek ducha, który wpłynął na wszystko, co później zrobiłem. Zawsze miałem poczucie odrzucenia przez matkę” - pisał aktor.

Dalej dowiesz się:

- traumatycznym dzieciństwie Granta

- o plotkach, które krążyły na temat jego tożsamości seksualnej

- co uświadomiło Grantowi LSD

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 6,15 zł miesięcznie.

    już od
    6,15
    /miesiąc
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jack Malvern, „The Times”

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

naszahistoria.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.