MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszaliński teatr na koniec sezonu zaprosi na dwie premiery

OPRAC.:
Joanna Boroń
Joanna Boroń
Premiera monodramu Beaty Niedzieli "Solaris" w reżyserii Darii Kopiec zaplanowana jest na 15 czerwca
Premiera monodramu Beaty Niedzieli "Solaris" w reżyserii Darii Kopiec zaplanowana jest na 15 czerwca BTD Koszalin
Ten sezon koszaliński Bałtycki Teatr Dramatyczny zakończy dwoma nowymi spektaklami - w tym tradycyjnie już spektaklem przygotowanym z myślą o najmłodszych widzach.

Zgodnie z tradycją koszaliński teatr co roku ma niespodziankę z okazji Dnia dziecka. Nie inaczej będzie w tym roku - "A morze nie" w reżyserii Mariusza Babickiego po raz pierwszy zobaczymy 1 czerwca.

Spektakl na podstawie tekstu Maliny Prześlugi (jednej z najpopularniejszych autorek teatralnych tekstów dla dzieci i młodzieży) to zwariowana, niespodziewana, ale też pełna humoru oraz refleksji podróż wyluzowanej Marchewki oraz pięknie naiwnego Bałwanka w drodze na „biegun północny”. To cudowna opowieść, którą można odbierać na wielu poziomach. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie. Pixarowski styl (Pixar to doskonale znana dorosłym i dzieciom wytwórnia, która stworzyła takie hity jak: „Toy Story”, „Potwory i spółka” czy „Gdzie jest Nemo?”) tekstu „A morze nie” prowadzi nas przez różne stadia najważniejszej wartości jaka istnieje, czyli przyjaźni. Przyjaźń to relacja, która jest przecież tak ważna, a tak zaniedbywana w obecnej rzeczywistości. Huśtawka pozytywnych emocji: śmiechu, zaciekawienia czy też oczyszczającej refleksji, „rozbuja”, a następnie z całą pewnością nie pozostawi obojętnym żadnego dziecka, ani dorosłego.

Premiera monodramu Beaty Niedzieli "Solaris" w reżyserii Darii Kopiec zaplanowana jest na 15 czerwca. Solarystyczna opowieść Stanisława Lema została przełożona na język monodramu. Kelvin, główny bohater, ucieka przed życiem i relacjami w pracę. Jego największym celem, któremu poświęca wiele lat życia, jest dotarcie na planetę Solaris, której tajemnic dotąd nie odkryli badacze. Izolacja i poczucie wyobcowania jakie towarzyszą jego pobytowi na stacji kosmicznej stają się okazją do uzewnętrznienia się wewnętrznych rozterek głównego bohatera. Jego dotychczasowe postępowanie było próbą wyparcia samobójczej śmierci ukochanej. Dopiero nietypowe zdarzenia, jakie mają miejsce na stacji na Solaris stwarzają mu nieoczekiwanie warunki do spotkania z samym sobą i uwolnienia od traumatycznego zdarzenia. Forma monodramu idealnie pokazuje, jak ważne dla nas osoby i zdarzenia są dosłowną częścią nas samych. Spektakl będzie metafizyczną podróżą bohatera w głąb siebie, szukając odpowiedzi nie tylko w materialnym świecie faktów i zdarzeń z życia bohatera, ale przede wszystkim wchodząc w głąb struktury naszej transcendentalnej natury.

Spektakl bierze udział w X Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej i Europejskiej „Klasyka Żywa”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera