Porażka Hurkacza w Madrycie. Amerykanin za mocny dla Polaka

Filip Bares
Filip Bares
epa/pap
Hubert Hurkacz zakończył we wtorek swoje zmagania podczas turnieju ATP 1000 w Madrycie. W 1/8 finału hiszpańskiej imprezy przegrał z Amerykaninem Taylorem Fritzem 6:7 (2), 4:6.

W stolicy Hiszpanii Hurkacz był rozstawiony z numerem ósmym, a Fritz z 12. Wtorkowe starcie było ich czwartym w historii. Przed nim bilans wynosił 2-1 na korzyść Amerykanina. Panowie nigdy wcześniej nie grali jednak ze sobą na nawierzchni ziemnej.

Pierwszy set tego meczu nikogo z zebranych nie zaskoczył, bo Hurkacz zdążył przyzwyczaić swoich kibiców do tie-breaków. Nie inaczej było i tym razem, bo żaden z tenisistów nie potrafił przełamać drugiego. W wyścigu do 7 punktów lepszy okazał się Fritz, który miał dwa mini-breaki, a sam nie oddał żadnego

Hurkacz wyglądał na zdemotywowanego zakończeniem pierwszego seta i już w następnym gemie dał się przełamać Amerykaninowi. Przy stanie 3:5 Fritz miał trzy kolejne break-pointy, które były zarazem piłkami meczowymi, ale wszystkie Polak obronił. Niestety to nie wystarczyło i w 10. gemie Fritz skończył to spotkanie.

W pierwszej rundzie hiszpańskiego turnieju Hurkacz pokonał trudnego dla siebie rywala, Brytyjczyka Jacka Drapera (43.). W drugiej wyeliminował Niemca Daniela Altmaiera (61.)

Kolejnym rywalem Fritza będzie zwycięzca spotkania pomiędzy Argentyńczykiem Francisco Cerundolo a Niemcem Alexandrem Zverevem. Wcześniej jednak czeka go kolejny mecz z polskim tenisistą, bowiem jeszcze we wtorek w pierwszej rundzie debla zagra w parze ze swoim rodakiem Benem Sheltonem przeciwko Janowi Zielińskiemu i Hugo Nysowi z Monako.