MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Decathlon 5. Liga. Strzelecki festiwal LKS-u Promna i Enea Energii Kozienice. Radomiak II Radom zdobywa Podlasie. Sprawdź wyniki, tabelę

Maciej Kwiatkowski
Enea Energia Kozienice pewnie pokonała Escolę Varsovię>>>
Enea Energia Kozienice pewnie pokonała Escolę Varsovię>>>Sławomir Pipczyński
W sobotnich meczach 24. kolejki Decathlon 5. Ligi zdecydowane zwycięstwa odniosły zespoły: LKS-u Promna i Enea Energii Kozienice, które swoim rywalom zaaplikowały sześć bramek. W niedzielę o awans na drugie miejsce w tabeli walczył Radomiak II Radom i ta sztuka Zielonym się udała.

Gra Decathlon 5. Liga

LKS Promna – Watra Mrozy 6:0 (3:0)
Bramki: Szymański (25.), Ostrowski (44., 60.) , Mińkowski (45.), Sosnowski (81., 86.).

Tylko przez 25 minut utrzymywał się bezbramkowy rezultat w meczu LKS-u z zespołem, który w zasadzie pogodził się ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Bramki w pierwszej części gry w Falęcicach jednak padły i to aż trzy. Ku uciesze fanów miejscowego zespołu, to LKS wygrywał 3:0. Po zmianie stron promnianie nie zamierzali składać broni, chcąc zrehabilitować się za wysoka porażkę w meczu z Escolą Varsovią. To im się udało, bowiem, po dwóch trafieniach Jakuba Sosnowskiego i bramce kapitana drużyny Przemysława Ostrowskiego gospodarze wygrali aż 6:0!

Enea Energia Kozienice – Escola Varsovia Warszawa 6:1 (1:0)
Bramki: Imiołek (8.), Stigliano (53.), Bernat (58.), Czerwiński (70.), Kołodziejczyk (75., 89.) - Nastołek (86.).

O ile drużyna gości w dwunastu domowych meczach zaaplikowała rywalom zaledwie 15. goli, to dużo lepiej prezentowała się na obcych boiskach. W takiej samej liczbie pojedynków, co w stolicy Varsovia strzeliła aż 43 gole. To zdecydowanie najlepszy wynik spośród wszystkich 16. drużyn. Podopieczni Andrzeja Kalinki mieli tego świadomość i w pierwszej połowie zagrali niezwykle uważnie w defensywie nie pozwalając przeciwnikom na strzelenie choćby gola. Sami za sprawą Jana Imiołka zdołali pokonać Antoniego Jesienia. Po przerwie worek z golami rozwiązał się na dobre, a miejscowi strzelili aż pięć kolejnych goli. Rywale w samej końcówce zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem.

Podlasie Sokołów Podlaski - Radomiak II Radom 1:2 (0:0)

Pozostałe wyniki 24. kolejki:
Naprzód Skórzec - Talent Warszawa 1:5, LKS Chlebnia - KS Teresin 1:1, Żyrardowianka Żyrardów - Tygrys Huta Mińska2:2, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 1:4, Płomień Dębe Wielkie - Milan Milanówek 0:4.