Tak wypoczywał Poznań kilkadziesiąt lat temu. Zobacz archiwalne zdjęcia poznaniaków latem!

Weronika Błaszczyk
Weronika Błaszczyk
Plaża nad Wartą. Widoczni ludzie. 1927 rok.Więcej zdjęć --->
Plaża nad Wartą. Widoczni ludzie. 1927 rok.Więcej zdjęć --->Narodowe Archiwum Cyfrowe
Lato, wysokie temperatury, dużo słońca i czas na wypoczynek. Choć wakacje jeszcze przed nami, to aura na zewnątrz zachęca do relaksu. Jak kiedyś piękną pogodą cieszyli się poznaniacy? Mamy stare zdjęcia Poznania z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Aż tak dużo się nie zmieniło! Sprawdź naszą galerię!

Poznań na starych zdjęciach

Archiwalnych fotografii stolicy Wielkopolski nie brakuje. Na niektórych dobrze widać, jak kiedyś wyglądało miasto, jak zmieniły się znane miejsca oraz sposób życia jego mieszkańców. Dzięki zbiorom Narodowego Archiwum Cyfrowego można zobaczyć między innymi, jak kilkadziesiąt lat temu poznaniacy cieszyli się letnią pogodą.

Prezentowane zdjęcia pochodzą z internetowych zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego i przedstawiają różne miejsca w Poznaniu z XX wieku.

Jak kiedyś wypoczywali w mieście poznaniacy? Czy wiele od tego czasu się zmieniło? Zobacz zdjęcia, znajdziesz je w naszej galerii!

Trwa głosowanie...

Czy lubisz oglądać stare fotografie?

Narodowe Archiwum Cyfrowe jest jednym z trzech archiwów centralnych w sieci archiwów państwowych w Polsce. Powstało w 2008 roku w wyniku przekształcenia Archiwum Dokumentacji Mechanicznej w instytucję będącą odpowiedzią na postęp technologii zapisu i udostępniania danych.

Działalność ma dwa kierunki: przechowywanie i udostępnianie dokumentacji fotograficznej i audiowizualnej oraz digitalizacja i dokumentacja elektroniczna.

Ponadto Narodowe Archiwum Cyfrowe:

  • digitalizuje materiały archiwalne z archiwów na terenie całej Polski
  • buduje systemy i infrastrukturę informatyczną mającą na celu gromadzenie i udostępnianie informacji o zbiorach wszystkich archiwów państwowych oraz innych instytucji przechowujących materiały archiwalne
  • uczy digitalizacji, wyznacza standardy i dzieli się doświadczeniem
  • gromadzi, przechowuje oraz opracowuje zdjęcia, nagrania dźwiękowe i filmy
  • udostępnia i promuje archiwalia w sieci

Dostęp do Narodowego Archiwum Cyfrowego ma każda chętna osoba.

Arcydzieła malarstwa polskiego w Muzeum Narodowym

od 16 lat
Archiwum Państwowe w Poznaniu udostępniło zdjęcia starych pocztówek ze zbioru, powiększanego sukcesywnie od 1994 roku. Zapraszamy Was więc na małą podróż w czasie. Poznajecie te miejsca?Zobaczcie jak pięknie prezentowała się stolica Wielkopolski i okoliczne miasta na starych pocztówkach --->Zobacz też: Opuszczona stacja pod Poznaniem. Tu w studni woda zmienia się w szampana

Poznań i Wielkopolska na starych pocztówkach. Tak pięknie ki...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Tak wypoczywał Poznań kilkadziesiąt lat temu. Zobacz archiwalne zdjęcia poznaniaków latem! - Głos Wielkopolski

Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia