Misjonarki Maryi: siostry ze Szczercowa

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk

Misjonarki Maryi: siostry ze Szczercowa

Dariusz Piekarczyk

Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi są w Szczercowie od około dwóch lat. Wspólnota jest niewielka, bo to ledwie trzy zakonnice. Wcześniej nie było tu sióstr zakonnych.

Franciszkanki Misjonarki Maryi trafiły do Szczercowa dzięki miejscowemu proboszczowi.

- Jakieś dwa lata temu proboszcz napisał do różnych zgromadzeń zakonnych z prośbą o przysłanie do jego parafii sióstr, które pomogą duchowo, ożywią wiarę - mówi siostra Jana Czop. - Pozytywnie odpowiedziało nasze zgromadzenie i na początek przyjechałyśmy we trzy. Oprócz mnie były jeszcze siostry Czesława Panicz i Maria Łatka.

Od niedawna miejsce siostry Marii Łatki zajęła siostra Barbara Stachiewicz. Warto dodać, ze trzy Misjonarki Maryi ze Szczercowa są jedynym w województwie łódzkim z tego zgromadzenia. Jakby więc nie patrzeć, to wyjątkowe, w naszym regionie, zgromadzenie zakonne. Zgromadzenie nie należy zresztą do najliczniejszych. Na świecie jest około 7 tys. sióstr, zaś w Polsce 214. Polska należy do Prowincji Europejskiej Środkowo-Wschodniej. Dom Prowincjonalny znajduje się w Warszawie przy ul. Racławickiej 14. Przełożoną polskiej prowincji jest siostra Małgorzata Książek.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 6,15 zł miesięcznie.

    już od
    6,15
    /miesiąc
Dariusz Piekarczyk

Od ponad ćwierć wieku jestem dziennikarzem tygodnika Nad Wartą oraz Dziennika Łódzkiego. Zajmuje się sportem, który jest moją pasją, a zwłaszcza piłka nożna i siatkówka. Ponadto sprawami historii regionu sieradzkiego, teologii. Pisze także o Sieradzu, który jest moim miastem, jego historii, mieszkańcach. Jestem autorem książek o historii zapasów, siatkówki oraz zmagań piłkarskich w Pucharze Polski.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

naszahistoria.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.