Antonianki - siostry od dobrego Anioła

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk

Antonianki - siostry od dobrego Anioła

Dariusz Piekarczyk

Siostry Antonianki prowadzą w Łodzi Dom Samotnej Matki. Jest tu miejsce nawet dla 30 kobiet w ciąży i z dziećmi. Kobiet z trudnych środowisk. Dla nich siostry to Anioły.

W Domu Samotnej Matki przy ulicy Broniewskiego w Łodzi, prowadzonym przez Zgromadzenie Zakonne Sióstr Antonianek od Chrystusa Króla, pracują siostry oraz osoby świeckie. Dom generalny zgromadzenia mieści się przy ul. Janosika w Łodzi. Bywa, że trzy siostry mają pod opieką ponad dwadzieścia kobiet w wieku od 16 do 40-kilku lat, ale także dzieci do trzeciego roku życia. Trafiają tu kobiety odrzucone przez swoje, najczęściej patologiczne, środowisko, bywa, że z przemocy domowej, interwencji kryzysowej, a także wprost z ulicy. Są z Łodzi, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, Zgierza, Zduńskiej Woli. Tu odzyskują poczucie wartości, dostają szansę wyjścia na prostą.

Część ją wykorzystuje. Dla nich, siostry to dobre Anioły. Zresztą kobiety, którym udzielają pomocy, właśnie tak o nich mówią.

Antonianki - siostry od dobrego Anioła
Dariusz Piekarczyk Siostra Natalia Chrobak ze Zgromadzenia Sióstr Antonianek pracuje w Domu Samotnej Matki w Łodzi i jak mówi praca pochłania ją bez reszty.

Dzień, w którym czasu brakuje

- Dzień w Domu Samotniej Matki - zastanawia się siostra Natalia Chrobak. - Tu ciągle coś się dzieje. Telefony, dary od ludzi, zgłoszenia kobiet, rozmowy z mamami, organizacja im czasu, opieka nad dziećmi, w tym także wieczorne kąpiele, rozwiązywanie problemów z jakimi do nas przychodzą, konsultacje, pozyskiwanie dobroczyńców. I kiedyś trzeba zjeść... Czasem jest tak ciężko, że gdyby nie modlitwa, nie dałabym rady. Bez niej bym się posypała. To motor całego mojego działania. Bycie z Bogiem non stop w tym, co robię.

Dodajmy, że budynek, w którym przebywają kobiety pachnie nowością. Oddany został do użytku około pięciu lat temu. Zbudowany został od podstaw. W domu, którego dyrektorem jest siostra Magdalena Krawczyk, są pokoje mieszkalne dla kobiet o naprawdę dobrym standardzie, świetlica, jadalnia, gabinet lekarski oraz kaplica.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 6,15 zł miesięcznie.

    już od
    6,15
    /miesiąc
Dariusz Piekarczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

naszahistoria.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.