Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Antonianki - siostry od dobrego Anioła

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk

Antonianki - siostry od dobrego Anioła

Dariusz Piekarczyk

Siostry Antonianki prowadzą w Łodzi Dom Samotnej Matki. Jest tu miejsce nawet dla 30 kobiet w ciąży i z dziećmi. Kobiet z trudnych środowisk. Dla nich siostry to Anioły.

W Domu Samotnej Matki przy ulicy Broniewskiego w Łodzi, prowadzonym przez Zgromadzenie Zakonne Sióstr Antonianek od Chrystusa Króla, pracują siostry oraz osoby świeckie. Dom generalny zgromadzenia mieści się przy ul. Janosika w Łodzi. Bywa, że trzy siostry mają pod opieką ponad dwadzieścia kobiet w wieku od 16 do 40-kilku lat, ale także dzieci do trzeciego roku życia. Trafiają tu kobiety odrzucone przez swoje, najczęściej patologiczne, środowisko, bywa, że z przemocy domowej, interwencji kryzysowej, a także wprost z ulicy. Są z Łodzi, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, Zgierza, Zduńskiej Woli. Tu odzyskują poczucie wartości, dostają szansę wyjścia na prostą.

Część ją wykorzystuje. Dla nich, siostry to dobre Anioły. Zresztą kobiety, którym udzielają pomocy, właśnie tak o nich mówią.

Antonianki - siostry od dobrego Anioła
Dariusz Piekarczyk Siostra Natalia Chrobak ze Zgromadzenia Sióstr Antonianek pracuje w Domu Samotnej Matki w Łodzi i jak mówi praca pochłania ją bez reszty.

Dzień, w którym czasu brakuje

- Dzień w Domu Samotniej Matki - zastanawia się siostra Natalia Chrobak. - Tu ciągle coś się dzieje. Telefony, dary od ludzi, zgłoszenia kobiet, rozmowy z mamami, organizacja im czasu, opieka nad dziećmi, w tym także wieczorne kąpiele, rozwiązywanie problemów z jakimi do nas przychodzą, konsultacje, pozyskiwanie dobroczyńców. I kiedyś trzeba zjeść... Czasem jest tak ciężko, że gdyby nie modlitwa, nie dałabym rady. Bez niej bym się posypała. To motor całego mojego działania. Bycie z Bogiem non stop w tym, co robię.

Dodajmy, że budynek, w którym przebywają kobiety pachnie nowością. Oddany został do użytku około pięciu lat temu. Zbudowany został od podstaw. W domu, którego dyrektorem jest siostra Magdalena Krawczyk, są pokoje mieszkalne dla kobiet o naprawdę dobrym standardzie, świetlica, jadalnia, gabinet lekarski oraz kaplica.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 6,15 zł miesięcznie.

    już od
    6,15
    /miesiąc
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dariusz Piekarczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

naszahistoria.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.