Piłkarski klasyk przy Drodze Dębińskiej, wtopa w Pradze i wzruszający gimnazjaliści

Krzysztof Smura
Ilustracja Poznańska
No, niestety. Ciekawie nie było. Mimo sporego zainteresowania poznańskich kiboli Warta nie sprostała Wiśle Kraków w ligowym klasyku.
Piłkarski klasyk przy Drodze Dębińskiej, wtopa w Pradze i wzruszający gimnazjaliści
Ilustracja Poznańska

Zieloni polegli 0:1 i nie pomógł świetny skład z Szerfke, Nowickim, Przykuckim, Fliegerem i Fontowiczem. Szkoda. Pocieszeniem nie był na pewno fakt, że chwile później stadion, z którym była związana afera budowlana został zamknięty na cztery spusty.

„Ilustracja Poznańska” z początku listopada 1930 roku donosiła również o kolejnej klęsce naszych piłkarzy. Tym razem reprezentacyjnych. Polska drużyna narodowa uległa Czechosłowacji. W Pradze podczas turnieju o puchar środkowej Europy przegraliśmy 1:2. Mecz toczył się w strugach deszczu i na błotnistej murawie.

Tygodnik informuje też o niezwykle wzruszającej inicjatywie uczniów gimnazjum Marii Magdaleny. Na grobie ich kolegi Zdzisia Grzegorskiego uczniowie zawiesili starannie wykonaną dziuplę ze stosownym napisem. W ten sposób uczcili zainteresowanie przyrodą przedwcześnie zmarłego kolegi.

W „Ilustracji” jak zwykle również nowinki ze świata mody, informacje o rosnącym na potęgę Rio de Janeiro, oraz o największej na świecie elektrowni, jaką wybudowali Amerykanie z Filadelfii. Wszystko to okraszone zdjęciami, tak jak w „Ilustracji Poznańskiej” przystało.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia