Tak przed wojną wyglądało lotnisko na Gądowie we Wrocławiu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

r
Z Breslau startowały samoloty do Jeleniej Góry, Szczecina, Goerlitz, Drezna czy też Lipska, ale i pasażerowie mogli się udać z przedwojennego Wrocławia w podróż międzynarodową, za granicę: do Warszawy czy też Pragi
Z Breslau startowały samoloty do Jeleniej Góry, Szczecina, Goerlitz, Drezna czy też Lipska, ale i pasażerowie mogli się udać z przedwojennego Wrocławia w podróż międzynarodową, za granicę: do Warszawy czy też Pragi fotopolska.eu
Lotnicza, Szybowcowa, Sterowcowa... Nie bez powodu nazwy ulic na wrocławskim Gądowie związane są z lataniem, z lotnictwem: przez dziesięciolecia - w miejscu, w którym stoją dziś bloki mieszkalne - istniało lotnisko.

Najpierw był hangar, w którym cumowały potężne sterowce. Później przy dzisiejszej ul. Lotniczej wybudowano port lotniczy (najpierw drewniany, potem murowany).

Zobacz zdjęcia z portalu Fotopolska.eu:

Z Breslau startowały samoloty do Jeleniej Góry, Szczecina, Goerlitz, Drezna czy też Lipska, ale i pasażerowie mogli się udać z przedwojennego Wrocławia w podróż międzynarodową, za granicę: do Warszawy czy też Pragi.

W czasie wojny lotnisko na Gądowie zostało zniszczone

Po 1945 roku zostało odbudowane - najpierw startowały z niego loty cywilne (pasażerskie), a potem przez wiele lat było to lotnisko Areoklubu Wrocławskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia