Aktualne trendy nawiązują do stylu lat międzywojennych
Jak można zauważyć na ulicach naszych miast oraz w sklepach, międzywojenna moda powraca w postaci fasonów, stylizowanych na te z sprzed niemal stu lat. Nowe ubrania łączą w sobie elementy z tamtego okresu oraz współczesne motywy. Można jednak dopatrzyć się w nich charakterystycznych dla przedwojennych strojów cech, dzięki którym wyglądają niezwykle oryginalnie i stanowią nie lada gratkę dla miłośników dawnego stylu. Prawie sto lat temu nie wszędzie przywdziewano takie same ubrania, bowiem w każdym kraju preferowano swój własny sposób ubierania się, co stanowi przeciwieństwo do czasów współczesnych, w których międzynarodowe sieci sklepów i korporacje narzucają jednolitą modę tam, gdzie tylko mają one swoje wpływy. W każdej europejskiej stolicy czy też za oceanem ubieramy się więc bardzo podobnie.
I chociaż w modzie lat międzywojennych było wiele motywów, wyróżniających ją jako charakterystyczną dla tamtego okresu, to jednak w różnych zakątkach świata miała ona swoje uniwersalne cechy. Współczesne ubrania – niczym te z okresu międzywojnia – cieszą się coraz większą popularnością, o czym będzie można przekonać się szczególnie wtedy, gdy za oknami zrobi się ciepło i słonecznie. Wiosna przyniesie wiele ciekawych rozwiązań w stylizacjach, jakie przypomną nam modę z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia.
Wiosenne stroje niemal sto lat temu
Moda na styl lat międzywojennych cieszy się aktualnie coraz większą popularnością, co widać w sklepach, a już niebawem będzie zauważalne również na ulicach miast. Wraz z nadejściem wiosny kobiety zaprezentują się na przykład w sukienkach, bardzo przypominających te z okresu międzywojnia. Warto przypomnieć, że niemal sto lat temu także poprzez ubiór manifestowano nowoczesne wówczas podejście do ważnych wtedy kwestii. Moda wyrażała bowiem panujące w okresie międzywojennym nastroje i reprezentowane postawy. Lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego stulecia były bowiem czasem oddechu po pierwszej wojnie światowej oraz dynamicznego rozwoju państw i kultur.
Kobiety zapragnęły podkreślić swoją rodzącą się niezależność, co wyrażały nie tylko w wyjściowych, ale i codziennych stylizacjach. Powszechne stały się proste fasony, a poza tym, stawiano też na wygodę oraz skromność. O zmianach obyczajowych świadczyło również wzrastające wśród kobiet zainteresowanie rozmaitymi rozrywkami, takimi jak taniec czy sport, w związku z czym coraz częściej i odważniej odsłaniały swoje nogi, a tym samym mniej podkreślały talię czy biust. Ówczesnym manifestacjom modowym sprzyjała chociażby wiosna, kiedy to na ulice miast wkraczały panie w lekkich oraz zwiewnych strojach.
W załączonej galerii prezentujemy modę wiosenną w okresie międzywojennym, przedstawioną na starych fotografiach. Zobacz, jak ubierano się niemal sto lat temu!