Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na wyjątkową wystawę!

Kamil Kusier
Opracowanie:
Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na wyjątkową wystawę!
Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na wyjątkową wystawę! Przemysław Świderski
W środę, 20 lipca 2022 roku na Placu Solidarności, w Gdańsku, otwarto kolejną wystawę poświęconą Polakom w Wolnym Mieście Gdańsku. Jak poinformował Instytut Pamięci Narodowej, opowiada ona o niezwykłych ludziach, którym przyszło żyć i działać w stworzonym w 1920 roku mieście. Wystawa dostępna jest bezpłatnie. Można ją podziwiać do 12 sierpnia 2022 roku.

Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na wyjątkową wystawę

Wystawa „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939 - odsłona II” została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Jej autorką jest Karolina Masłowska. Galeria będzie dostępna również w wersji cyfrowej na stronie edukacja.ipn.gov.pl.

W otwarciu wystawy udział wzięli m.in. dr Paweł Warot, dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.

- Wystawa „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku — odsłona II” - szafirowa — przedstawia kolejne sylwetki wybitnych Polaków, którzy po zakończeniu I wojny światowej czynili starania o przyłączenie Gdańska do odradzającej się Rzeczypospolitej. Po powołaniu przez wielkie mocarstwa do życia Wolnego Miasta Gdańska zrobili wszystko, aby polska tożsamość nie tylko nie została zatarta, ale rozwijała się w licznych polskich organizacjach. Wystawa jest także wędrówką po miejscach związanych z tymi wielkimi, niezłomnymi Polakami, m.in. Mieczysławem Jałowieckim, dr. Józefem Wybickim czy Stanisławem Przybyszewskim" - poinformował Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na wyjątkową wystawę!

Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920–1939. Instytut Pamięci ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia