Trzydziesta rocznica śmierci Andrzeja Waligórskiego

Janusz Wójtowicz
Opracowanie:
10 maja, przypada trzydziesta rocznica śmierci Andrzeja Waligórskiego
10 maja, przypada trzydziesta rocznica śmierci Andrzeja Waligórskiego
10 maja, przypada trzydziesta rocznica śmierci Andrzeja Waligórskiego, który na stałe wpisał się w kulturalny krajobraz Polski, Wrocławia i Dolnego Śląska. Był wrocławskim satyrykiem, poetą i literatem. Tworzył radiowe Studio 202 i był członkiem Kabaretu ELITA.

Cały czas na antenie Rozgłośni Polskiego Radia Wrocław nadawana jest co tydzień najstarsza powstała w 1956 r. rozrywkowa audycja na świecie (!!!) - „Studio 202” gdzie prezentowany jest m.in. dorobek literacki Waligórskiego.

Twórczość Andrzeja Waligórskiego jest bliska przede wszystkim wrocławianom. Teksty jego wierszy i piosenek chętnie wykorzystują aktorzy młodego pokolenia jak i doświadczeni artyści estrady.

Aby przypomnieć, postać Andrzeja Waligórskiego, i uczcić trzydziestą rocznicę śmierci pod hasłem „Hej, szable w dłoń” zaplanowano następujące wydarzenia:

  • Wystawa fotograficzna poświęcona Andrzejowi Waligórskiemu i najstarszej radiowej audycji rozrywkowej na świecie „Studio 202” – wrocławski Rynek, kwiecień/maj 2022;
  • 10 maja Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w miejscu pierwszej pracy Andrzeja Waligórskiego - dziennik „Słowo Polskie”, Odsłonięcie Krasnala symbolizującego Andrzeja Waligórskiego i koncert wspomnieniowy w Studio Słuchowiskowym Polskiego Radia Wrocław poświęcony twórczości Andrzeja Waligórskiego wi jego emisja na antenie PRW.
  • Koncert z utworami (piosenki, skecze, wiersze) Andrzeja Waligórskiego, który będzie częścią składową plenerowych koncertów z okazji Święta Wrocławia - wrocławski Rynek – 26 czerwca 2022
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia