W remizach królowały sylwestrowe bale
I nie tylko w remizach, bo w sylwestrową noc imprezy trwały właściwie w każdej sali czy w domach kultury. Organizowano je także w hotelach czy restauracjach. Największe z nich mieściły nawet kilkaset osób, lecz nie wszystkie dostępne były dla zwykłych obywateli. Część z nich była imprezami zamkniętymi, wyłącznie dla szczególnych oficjeli.
Do takiej nocy trzeba było się jednak odpowiednio przygotować. Panie spędzały wiele godzin na zrobienie odpowiedniej fryzury i znalezienie wyjątkowej kreacji. U panów było nieco łatwiej, choć i tak sylwestrowa noc na balu wymagała od nich odpowiedniego stroju.
Przystrojone sale, muzyka na żywo, a radziecki alkohol lał się strumieniami
Na balach nie mogło zabraknąć również odpowiedniej oprawy. Na ścianach i pod sufitem serpentyny, kolorowe balony czy ozdoby z folii aluminiowej. W rytm muzyki poruszały się kolorofony z dużymi lampami, a czasem sypało się konfetti. Nieodzowny oczywiście był szampan - choć radziecki, to i tak był stałym elementem niemal każdej imprezy. Zabawy najczęściej kończyły się nad ranem.
Sylwester to także prywatki
Imprezy sylwestrowe odbywały się także w mieszkaniach, stąd też mówiło się na nie prywatki. Zapraszano grupę przyjaciół oraz znajomych, czasem wpadali sąsiedzi. Tańczono przy muzyce, która dość często leciała z radioodbiorników "Aga" lub "Pionier". W niektórych mieszkaniach muzyka puszczana była z kolei z adaptera "Bambino". Nie każdy jednak miał taki w domu.
Stoły zastawione były przekąskami, zaś sylwestrowe imprezy w mieszkaniach nie mogły obyć się bez mocniejszych trunków. Podobnie jak na balach, tu zabawa także trwała do białego rana, a wielu sąsiadów, tej jedynej w roku nocy przymykało oczy na nieco głośniejszą zabawę piętro wyżej.
Zobaczcie jak wtedy wyglądały imprezy sylwestrowe na starych, pokolorowanych zdjęciach.
Nie przeocz
Modne paznokcie na 2023 rok. Wiemy, co będzie na topie! TOP wzory na paznokcie
Najciekawsze życzenia noworoczne 2023. Gotowe propozycje. Skopiuj i wyślij!
TOP 33 wydarzeń na Śląsku w 2022. Skutki wojny, zbrodnie i tragedia w kopalni
Rok 2022 przechodzi do historii. Oto najważniejsze wydarzenia w Beskidach
Zobacz także
Musisz to wiedzieć
