Animacja o Annie Frank w kinie Kika w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

AP
W kinie Kika specjalny pokaz animacji "Gdzie jest Anne Frank"
W kinie Kika specjalny pokaz animacji "Gdzie jest Anne Frank" materiały dystrybutora
19 kwietnia o godz. 18.00, w 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, w kinie Kika odbędzie się przedpremierowy pokaz animacji „Gdzie jest Anne Frank” z Mają Ostaszewską i Maciejem Stuhrem w polskiej wersji językowej. Film przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia.

FLESZ - Ile wydamy na święta?

od 16 lat

"Najnowszy film Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego „Walca z Baszirem”, to równie gorący pacyfistyczny manifest i adresowany prosto do naszych serc apel o solidarność z prześladowanymi” – zapowiada animację „Gdzie jest Anne Frank" dystrybutor.

Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Folmana i Davida Polonsky’ego film to niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu.

Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest oczywiście „Dziennik Anne Frank”, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać. W swojej niezwykłej podróży przez miejskie zaułki i historię rodziny Franków Kitty spotyka Petera, chłopca pomagającego uchodźcom. Łączy ich wspólna misja – wskrzeszenia ducha Anne Frank i przebudzenia sumień.

Ari Folman, syn polskiej Żydówki, która przetrwała Holokaust, w swoim najnowszym filmie powraca do tematu pamięci i traumy.

Na ostateczny kształt jego filmowej opowieści i przesłanie wpłynął kryzys uchodźczy z 2015 roku, który rozwiał złudzenie, że wojna, ucieczka i wykluczenie to doświadczenia na zawsze zamknięte w muzeach i na kartach podręczników historii. To głęboko humanistyczny film wzywający do pomocy słabszym, tolerancji i solidarności z każdym człowiekiem w potrzebie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Animacja o Annie Frank w kinie Kika w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - Gazeta Krakowska

Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia