We wrześniu 2022 roku minie dokładnie 30 lat, od zaginięcia Jarosława Ziętary. W związku z okrągłą rocznicą śmierci dziennikarza śledczego zostanie on upamiętniony tablicą z jego wizerunkiem. Uroczyste odsłonięcie odbędzie się jesienią na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
WNPID upamiętni Jarosława Ziętarę
Połowę kosztów tablicy pokryje uczelnia, natomiast druga część kwoty została już zebrana dzięki akcji społecznej prowadzonej na stronie internetowej zrzutka.pl. Zebrano docelową kwotę w wysokości prawie 7,5 tysiąca. Inicjatorem upamiętnienia dziennikarza jest Komitet Społeczny im. Jarosława Ziętary.
Kim był? Jarosław Ziętara
Ziętara urodził się w 1968 roku w Bydgoszczy. Był absolwentem poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jednak przez swoją tragiczną śmierć nie zdążył odebrać dyplomu. Angażował się w mediach akademickich, potem współpracował min. z "Gazetą Wyborczą", "Kurierem Codziennym" oraz tygodnikami "Wprost" i "Gazetą Poznańską".
Dziennikarz zajmował się tematami związanymi z ciemniejszą stroną Poznania. Został uprowadzony 1 września 1992 roku i - jak twierdzi prokuratura - zamordowany po kilku dniach tortur. Do dzisiaj nie znaleziono jego ciała. Został uznany za zmarłego w 1999 roku.
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: wydawca@glos.com