Joanna Krężelewska

To był magazyn śmierci, a nie kasztanów. Atomowe głowice czekały tutaj na wybuch wojny

Na terenie bazy obowiązały rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Nigdy nie dowiemy się, czy doszło tutaj do incydentów z promieniowaniem radioaktywny Fot. Maciej Kulesza, MM Bydgoszcz/Archiwum Na terenie bazy obowiązały rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Nigdy nie dowiemy się, czy doszło tutaj do incydentów z promieniowaniem radioaktywnym.
Joanna Krężelewska

Bunkry w Podborsku koło Białogardu wyglądają dziś tak, jakby dopiero co wywieziono z nich przechowywane tutaj latami sowieckie głowice atomowe. Były trzy takie schrony w Polsce...

Na terenie bazy obowiązały rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Nigdy nie dowiemy się, czy doszło tutaj do incydentów z promieniowaniem radioaktywny
Maciej Kulesza, MM Bydgoszcz/Archiwum Magazyny broni nuklearnej w Polsce wybudowane zostały, by maksymalnie skrócić czas potrzebny do zamontowania głowic na rozmieszczonych w Polsce mobilnych wyrzutniach rakiet balistycznych.

Magazyny broni nuklearnej w Polsce wybudowane zostały, by maksymalnie skrócić czas potrzebny do zamontowania głowic na rozmieszczonych w Polsce mobilnych wyrzutniach rakiet balistycznych.
(fot. Maciej Kulesza, MM Bydgoszcz/Archiwum)

Podborsko koło Białogardu. Leśna droga prowadzi do miejsca, którego historia dopiero teraz wychodzi na światło dzienne. Za pancernymi drzwiami czeka nas podróż w przeszłość. W mroczną przeszłość tego miejsca.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 6,15 zł miesięcznie.

    już od
    6,15
    /miesiąc
Joanna Krężelewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

naszahistoria.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.