42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. IPN zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”

Daniel Nawrocki
Opracowanie:
42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. IPN zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.
42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. IPN zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. IPN
Instytut Pamięci Narodowej, kolejny raz zaprasza do udziału w akcji "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności". Jest to inicjatywa, którą nawiązuje do pięknego gestu solidarności.

42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia, zapalając w oknie świecę, wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego, a sam gest nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków, którzy żyli w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia w 1981 roku, wykonały rzesze mieszańców wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił papież Jan Paweł II.

**- 13 grudnia, zapalając w oknie świecę, wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego. Można również zapalić wirtualną świecę na stronie

swiatlowolnosci.ipn.gov.pl

- informuje IPN**

Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

Finał tegorocznej kampanii „Zapal Światło Wolności” odbędzie 13 grudnia o godzinie 19:30 przy Krzyżu Papieskim na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

CZYTAJ TAKŻE:Aby władza nie popsuła Polski. Oświadczenie Stowarzyszenia "Godność" w 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia