Archiwiści z Poznania nagrodzeni. "Dzięki archiwalnym dokumentom możemy odtworzyć nasze dzieje i budować pomyślną przyszłosć"

OPRAC.:
Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
Nagrody przyznano archiwiście z Archiwum Państwowego w Poznaniu,  Instytutu Pamięci Narodowej i Archiwum Archidiecezjalnego.
Nagrody przyznano archiwiście z Archiwum Państwowego w Poznaniu, Instytutu Pamięci Narodowej i Archiwum Archidiecezjalnego. WUW Poznań
9 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Archiwów. Z tej okazji w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu po raz piąty odbyła się gala wręczenia Nagród im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego. Organizatorem nagrody jest wojewoda wielkopolski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Archiwum Państwowym Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

Poznańscy archiwiści nagrodzeni

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, na wniosek Kapituły nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego, przyznał nagrodę główną Piotrowi Klimeckiemu z Archiwum Państwowego w Poznaniu, nagrodę dla młodego archiwisty Joannie Napierale z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu oraz nagrodę za całokształt dorobku archiwalnego Barbarze Bielawnej również z Archiwum Państwowego w Poznaniu.

W imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego nagrody wręczyła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wraz z przewodniczącym kapituły, dyrektorem IPN Oddział w Poznaniu Rafałem Reczkiem.

- Wspólnie z Panem wojewodą niezwykle doceniamy Państwa pracę, a kiedy spojrzymy na dumną, ale także niezwykle bolesną historię naszej Ojczyzny, na 123 lata zaborów uświadamiamy sobie, że właśnie dzięki archiwalnym dokumentom możemy odtworzyć nasze dzieje, przyjrzeć się losom przodków i budować pomyślną przyszłość Rzeczypospolitej, ucząc się od Ojców Niepodległości

– mówiła podczas uroczystości I wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Uroczystości towarzyszy okolicznościowa wystawa przygotowana z okazji 100-lecia służby cywilnej w Polsce. Wystawę przygotowała kierownik Archiwum Zakładowego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Aleksandra Cylka-Lewandowska.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Archiwiści z Poznania nagrodzeni. "Dzięki archiwalnym dokumentom możemy odtworzyć nasze dzieje i budować pomyślną przyszłosć" - Głos Wielkopolski

Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia