IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego w Sosnowcu

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego w Sosnowcu
IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego w Sosnowcu ARC
W tym roku obchodzimy 161. rocznicę Powstania Styczniowego. Z tej okazji w Sosnowcu odbędzie się szereg wydarzeń oddających hołd temu histerycznemu przedsięwzięciu. Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu organizuje IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego.

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu organizuje IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego. Wydarzenie odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego.

IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego

Trasa będzie prowadziła szlakami turystycznymi z Maczek do Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21.00 na placu Powstańców Styczniowych (Dworzec Główny PKP w Sosnowcu). Uczestnicy zostaną przewiezieni autokarem pod pomnik w Maczkach, po zapaleniu zniczy odbędzie się przejście uczestników z zapalonymi pochodniami trasą rajdu. Meta rajdu na Trójkącie Trzech Cesarzy skąd uczestnicy zostaną przewiezieni autokarem z powrotem pod Dworzec PKP w Sosnowcu.

Rajd odbędzie się w ramach realizacji zadania Miasta Sosnowca „Wędrówki sosnowieckie. Wędruj z Nami Szlakami Niepodległości” w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego upowszechnianie wiedzy historycznej o ważnych wydarzeniach ogólnopolskich, jak i historii o Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim w 2024 r.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy powinni zabrać ze sobą ubrania oraz sprzęt do wędrówki w warunkach nocnych i zimowych. Należy posiadać również ze sobą działającą latarkę oraz ciepłe napoje.

Z uwagi na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników, program może ulec zmianie. Uczestnicy „WĘDRÓWEK SOSNOWIECKICH” – IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej.

161 rocznica Powstania Styczniowego

W dniach 10-11 lutego na terenie Sosnowca odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające 161. rocznicę Powstania Styczniowego. W sobotę o godzinie 11.00 w dzielnicy Maczki przy ulicy Krakowskiej złożyć będzie można kwiaty. Dzień później o godzinie 15.00 na Placu Powstańców Styczniowych odbędzie się apel pamięci połączony ze składaniem kwiatów oraz defiladą. Tego samego dnia w sali widowiskowo-koncertowej MUZA w Sosnowcu o godzinie 16.00 oraz 18.00 mieszkańcy będą mogli zobaczyć film „Powstaniec 1863”. Bilety na seans dostępne są w kasie biletowej ECK, ul. Będzińska 65, na ulicy Warszawskiej 2 oraz na stronie.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: IV Rajd Nocny Szlakami Powstania Styczniowego w Sosnowcu - Dziennik Zachodni

Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia