Historia jest dla Wielkopolan ważnym oparciem – daje powody do dumy, jest wskazówką postępowania, jest siłą napędową działań, jest przede wszystkim ważnym czynnikiem integrującym mieszkańców naszego regionu. Widać to choćby po tłumach biorących udział w obchodach rocznicy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i staraniach środowisk wielkopolskich, wspierających ideę ogłoszenia rocznicy jego wybuchu świętem państwowym – co się zresztą udało w ubiegłym roku.
W tym roku rozpocznie się budowa jednego z najważniejszych obiektów muzealnych w regionie – Muzeum Powstania Wielkopolskiego, a lada chwila marszałek województwa wielkopolskiego i załoga Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości zwrócą się z apelem do Wielkopolan o dzielenie się eksponatami – świadectwami czasu sprzed stu lat: zdjęciami, mundurami, ale też obrazami, meblami, pierwszymi radioodbiornikami. To ma być nasze wspólne Muzeum, współtworzone przez wszystkich mieszkańców regionu.
"Głos Wielkopolski" również stara się przybliżać karty naszych dziejów: prezentujemy artykuły historyczne, szczególnie przybliżające postacie i losy Powstania Wielkopolskiego, przygotowujemy materiały filmowe – o Powstaniu, ale też o Wielkopolanach w Katyniu, czy o Armii Krajowej, a teraz zachęcamy do zapoznania się z naszym nowym cyklem - "Głos Historii".
Bądźcie z nami – zapraszamy!
Obserwuj nas także na Google News