[The Beatles – prawdziwa historia. Część IV] Historie miłości Ringo Starra

Anita Czupryn
Anita Czupryn
Ringo Starr podczas wywiadu dla #dearMoon, 3 czerwca 2019.
Ringo Starr podczas wywiadu dla #dearMoon, 3 czerwca 2019. dearMoon, via Wikipedia, na licencji Creative Commons Attribution 3.0 Unported
Zespół The Beatles zdążył przeżyć już kilka gorączkowych lat naznaczonych wielką liczbą koncertów, nagrań i męczącej sławy, kiedy to w 1966 roku jego członkowie postanowili całkowicie zrezygnować z koncertowania. Zamiast tego zdecydowali, że skupią się wyłącznie na tworzeniu muzyki i zajmą swoim prywatnym życiem. A było ono niezmiernie bogate, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje z kobietami. Lennon zajęty był Yoko Ono, George Harrison przeżywał szczęśliwe chwile z Patti Boyd, a Ringo Starr z Maureen Cox.

Ringo Starr do dziś uważany jest za jednego z najlepszych perkusistów w dziejach, a także za najbogatszego, z 300 milionami dolarów na koncie. Choć jego życie nie było usłane różami i nieraz musiał walczyć z przeciwnościami losu.
Jego rodzice się rozeszli, gdy miał 4 lata. Wtedy też po raz ostatni widział swojego ojca.
Matka, aby utrzymać synka, zajmowała się sprzątaniem. Pracowała też jako barmanka. Ringo był chorowitym dzieckiem. A to wyrostek robaczkowy, a to zapalenie otrzewnej, a to gruźlica. Dwa lata spędził w sanatorium. To tam za pomocą dwóch kijów zaczął wybijać rytm na sanatoryjnych szafkach.
Kiedy w 1962 roku dołączył do zespołu The Beatles był już wytrawnym perkusistą.

Spotkanie jak z bajki

Maureen Cox poznał w 1963 roku; ona miała wtedy zaledwie 16 lat i marzyła o własnym salone fryzjerskim. Ich historia miłości zaczęła się jak romantyczna bajka przed klubem Cavern w Liverpoolu. Niestety, ich miłość miała o wiele gorszy finał. Ale po kolei. Ringo zapytał, czy może odwieźć Maureen do domu. Ona się zgodziła – ale zabrała ze sobą przyjaciółkę. Następnym razem Ringo znów zapytał o to samo. A ona znów odpowiedziała – że zgodzi się na odwiezienie, ale z przyjaciółką. Trwało to kilka tygodni, zanim Maureen zgodziła się na samotną randkę z Ringo.
Kiedy o zespole The Beatles zrobiło się głośno, Maureen była już w ciąży. Pobrali się w lutym 1965 roku. Ich syn Zak urodził się we wrześniu. Pójdzie w ślady ojca – zostanie znakomitym perkusitą takich zespołów jak The Wahoo i Oasis. W kolejnym roku na świat przyjdzie córka Jason i w 1970 roku urodzi się też córka, Lee.
Maureen zajmowała się domem. To ona też odpowiadała na listy fanów kierowane do Ringo. Zaprzyjaźniła się z żonami innych Beatlesów.

Muzy i romanse

Maureen inspirowała muzyków. Na jej urodziny w 1968 roku Frank Sinatra zaśpiewał piosenkę: „Wyszła za Ringo i mogła mieć Paula. Dlatego ta dama jest mistrzynią”. To był żart, niemniej, Frank niechcący przewidział przyszłość – później Maureen faktycznie będzie miała romans z innym Beatlesem – George’m Harrisonem. Ringo nie pozostanie dłużny. Jego romans z amerykańską modelką Nancy Lee Adams przyspieszy rozwód w 1975 roku. Maureen załamana kolejną zdradą przeżywa wypadek – motocyklem wjeżdża na ścianę. Obrażenia są tak rozległe, że będzie poddana kilku operacjom plastycznym. Ale mimo rozwodu, pozostaną w dobrych relacjach do końca życia. Kiedy w 1994 roku Maureen Cox będzie umierać na białaczkę, Ringo Starr będzie obecny przy jej łóżku.
Na początku 1980 roku Ringo Starr zagra w komedii „Jaskiniowiec” („Caverman”), razem z Barbarą Bach, modelką i aktorką znaną z roli dziewczyny w filmie o Jamesie Bondzie. Zagrała wówczas u boku Rogera Moore’a. Barbara oczywiście doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest Ringo. Widziała koncert The Beatles w Nowym Jorku w 1965 roku. Praca na planie filmowym zbliży ich do siebie, ale nie będzie to miłość, która wybucha nagle. Najpierw się zaprzyjaźnią. Para weźmie cichy i skromny ślub rok później, w kwietniu, kilka miesięcy po śmierci Johna Lennona. Wśród gości będą George Harrison i Paul McCartney. Za to życie z Barbarą będzie jak ciągły wybuch wulkanu – imprezy, alkohol, narkotyki. Ringo zawalać będzie koncerty. W końcu po tym, jak w pijacko-narkotycznej furii zdemoluje własny dom – w 1988 roku zgłosi się z żoną na odwyk. Zdecydują się ratować zdrowie i małżeństwo. Po odwyku zmieniają się: zostają wegetarianami, wspierają organizacje, które pomagają ludziom wychodzącym z nałogów. Małżeństwem są do dziś, już ponad 40 lat razem.
Na pytanie dziennikarzy, gdzie tkwi sekret ich związku, Barbara powiedziała: „Ten związek ma tylko jeden sekret. Kocham tego mężczyznę i to wszystko”. Ringo Starr dodał: „Myślę, że kocham Barbarę tak samo dzisiaj, jak i kiedy się poznaliśmy. Jestem bardzo szczęśliwy, że mnie kocha i że nadal jesteśmy razem”.

Zobacz także:
John Lennon, jego życie, miłość i śmierć.
Miłość Paula McCartneya i Lindy Eastman
miłość George’a Harrisona i Pattie Boyd

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia