Ignacy Paderewski bliższy niż w szkolnym podręczniku. Znalazł się na kartach komiksu!

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Komiks o Ignacym Janie Paderewskim trafia właśnie do bibliotek i do księgarń
Komiks o Ignacym Janie Paderewskim trafia właśnie do bibliotek i do księgarń Zin Zin Press
„Paderewski. Wygrał Polskę na fortepianie” to tytuł komiksu o Ignacym Janie Paderewskim, przygotowany właśnie przez Witolda Tkaczyka i Krzysztofa Budziejewskiego.

Wydała go fundacja Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, a przygotowanie pracy koordynowało wydawnictwo Zin Zin Press. Nakład komiksu wynosi 3800 egzemplarzy, przygotowano go w formacie A4. Teraz komiks przekazywany jest do szkół i bibliotek.

– Publikacja pokazuje artystę nie tylko jako postać zapisaną na kartach wielkiej historii, ale także jako człowieka z krwi i kości, mającego swoje uczucia i dokonującego wielu trudnych życiowych wyborów – zapewnia Witold Tkaczyk. – Paderewski osiągnął szczyty popularności, zyskał uznanie, sławę i majątek. Jako filantrop przyczynił się do pomocy rzeszom pokrzywdzonym przez los i wojnę, a jako polityk stanął na czele polskiego rządu i był przedstawicielem odrodzonej Polski w najważniejszych gremiach światowej polityki.

Wartość publikacji podnoszą dodatkowe materiały – część z tekstem historycznym i fotografie archiwalne, przygotowane w ramach Programu Wsparcia Edukacji i sfinansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: wydawca@glos.com

Zwycięskie Powstanie przywróciło Polsce Wielkopolskę, bez niego na pewno części ziem nie można byłoby odzyskać.

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 przywróciło Polsce Wielkopolskę

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ignacy Paderewski bliższy niż w szkolnym podręczniku. Znalazł się na kartach komiksu! - Głos Wielkopolski

Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia