Partyzanci walczyli w Zgrupowaniu Armii Krajowej Stołpecko-Nalibockiego. Obaj polegli w bitwie pod Białym Ługiem, która miała miejsce 27 października 1944 roku. Partyzanci pod dowództwem majora Rudolfa Majewskiego „Leśniak” stoczyli zwycięską walkę z Niemcami. Dziesięciu poległych partyzantów pochowano w leśnej mogile, a po wojnie rodziny przeniosły ich ciała do rodzinnych grobów. Jednak według relacji mieszkańców okolicznych miejscowości nie wszyscy z poległych zostali ekshumowani.
Ponad rok temu Fundacja Niezłomni postanowiła odnaleźć miejsca pochówku dwóch żołnierzy, którzy zginęli w zwycięskiej walce, a których ciała pozostały w lesie. Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem i 15 maja 2021 roku odnaleziono ludzkie szczątki. Badania genetyczne oraz różne procedury trwały wiele miesięcy, lecz nie przyniosły jednoznacznego rozstrzygnięcia. Nie wiadomo do kogo należą szczątki. Na to, że byli to żołnierze AK ze Zgrupowania Stołpecko Nalibockiego jednoznacznie wskazują elementy odnalezione przy szczątkach.
Za zgodą prokuratora IPN nadzorującego badania, organizatorzy poszukiwań zorganizowali pogrzeb poległych żołnierzy, których formalnie uznano za NN. Na prośbę Fundacji „Niezłomni” firma H.Skrzydlewska pomogła przygotować uroczystości pogrzebowe.
- Od wielu lat współpracujemy z Fundacją „Niezłomni” i kiedy poproszono nas o pomoc w przygotowaniu pogrzebu poległych partyzantów zgodziliśmy się od razu - mówi Witold Skrzydlewski, właściciel firmy H.Skrzydlewska. - Zawsze było i jest dla nas bardzo ważne to, aby osoby, które walczyły o wolną Polskę miały godny pochówek, a szczególnie ważna jest dla nas pamięć o nich
Pogrzeb poległych partyzantów rozpoczął się 23 lipca 2022 o godzinie 9.30 na cmentarzu w Pilczycy, w powiecie koneckim, w województwie świętokrzyskim.