Premier Włoch Giorgia Meloni wspomina papieża Jana Pawła II. W Watykanie odbędzie się polonijne czuwanie modlitewne

OPRAC.:
Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
Premier Włoch Giorgia Meloni wspomina papieża Jana Pawła II. W Watykanie odbędzie się polonijne czuwanie modlitewne.
Premier Włoch Giorgia Meloni wspomina papieża Jana Pawła II. W Watykanie odbędzie się polonijne czuwanie modlitewne. Fot. Wikimedia Commons
Premier Włoch Giorgia Meloni napisała na Twitterze w przypadającą w niedzielę 18. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II, że wiele ją nauczył i wiele dał jej krajowi oraz całemu światu. Przypomniała też słowa papieża Polaka o wolności jako prawie do czynienia tego, co trzeba. W Watykanie odbędzie się polonijne czuwanie modlitewne w celu oddania hołdu papieżowi w godzinę jego śmierci.

Premier Włoch wspomina Jana Pawła II

Szefowa włoskiego rządu podkreśliła, że "18 lat po śmierci papieża Jana Pawła II, którego miałam zaszczyt spotkać i poznać, chcę przypomnieć postać tego wielkiego człowieka o przeogromnej sile duchowej, który wiele mnie nauczył i wiele dał naszemu krajowi i całemu światu".

Włoska premier zamieściła również często przypominane przez nią słowa papieża: "Wolność nie polega na robieniu tego, co się podoba, ale posiadaniu prawa do czynienia tego, co musimy".

W Watykanie odbędzie się polonijne czuwanie modlitewne

"Jesteśmy!" - to hasło polonijnego czuwania modlitewnego, które odbędzie się na placu Świętego Piotra wieczorem w niedzielę, w 18. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Polacy co roku spotykają się tego dnia w Watykanie. Oddają hołd papieżowi w godzinę jego śmierci i wspominają modlitwę tysięcy wiernych w 2005 roku, gdy odchodził.

Czuwanie rozpocznie się o 21.00. Symboliczną kulminacją będzie 21.37, czyli godzina śmierci św. Jana Pawła II.

Organizatorami modlitewnego spotkania są: duszpasterstwo Polaków w Rzymie, działające przy kościele świętego Stanisława, przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przy kościele świętego Mikołaja w Ostii, a także Fundacja Jana Pawła II w Watykanie.

Na placu Świętego Piotra odczytane zostaną fragmenty przemówienia św. Jana Pawła II wygłoszonego 2 kwietnia 1998 roku podczas spotkania z młodzieżą na Lateranie w Rzymie. Przybyło tam wtedy 50 tys. młodych ludzi z całych Włoch. Myślą przewodnią tamtego spotkania była symbolika krzyża — znaku miłości, przebaczenia i nadziei. Nawiązał do niej papież mówiąc: "Jeżeli z Ewangelii Krzyża uczynisz program swojego życia, jeżeli pójdziesz za Chrystusem aż na Krzyż, w pełni odnajdziesz samego siebie".

Polecjaka Google News - Portal i.pl
od 16 lat

lena

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Premier Włoch Giorgia Meloni wspomina papieża Jana Pawła II. W Watykanie odbędzie się polonijne czuwanie modlitewne - Portal i.pl

Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia