Wernisaż wystawy poświęconej losom Polaków żyjących w ZSRR podczas wojny| ZDJĘCIA

Michał Karcz
18 października 2022 roku o godzinie 14:00 odbył się wernisaż wystawy w Muzeum II Wojny Światowej. Jej tytuł to „Wola, wiara i walka. 80. rocznica wymarszu armii gen. Władysława Andersa ze Związku Sowieckiego”. Wernisaż jest promocją wystawy czasowej w muzeum.

14 października o godzinie 14:00 w Muzeum II Wojny Światowej odbył się wernisaż wystawy czasowej „Wola, wiara i walka. 80. rocznica wymarszu armii gen. Władysława Andersa ze Związku Sowieckiego”. Wystawa została podzielona na dwie części, z czego jedna z nich została wystawiona przed wejściem do muzeum.

Wystawa jest czasowa, na którą wstęp jest bezpłatny.

Wernisaż wystawy w Muzeum II Wojny Światowej

Wystawa została poświęcona Polakom, którzy w różnych okolicznościach znaleźli się w Związku Radzieckim w czasie II Wojny Światowej. Zebrane eksponaty mają ukazywać, jak wyglądało codzienne życie ludzi na zesłaniu. Elementem przewodnim wystawy jest wątek tworzenia armii generała Władysława Andersa w ZSRR. W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wymarszu wojsk ze Związku Radzieckiego.

Wbrew powszechnej opinii, moment tworzenia polskiego oddziału nie był prostym zadaniem. Polacy mierzyli się z wszechobecnym głodem chorobami, wskutek wielu z nich zmarło. Wystawa w Muzeum II Wojny Światowej ma nam przybliżyć realia tamtych czasów i tamtego miejsca.

Wystawa została podzielona chronologicznie. Od początku wojny w 1939 roku, aż do wymarszu wojsk Andersa w 1942 roku.

CZYTAJ: „Arytmetyka wojny” z antywojennym przesłaniem. Rozmowa o niezwykłej książce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia