Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza na dyskusję „Kariera Edwarda Gierka". O Gierku opowie Mirosław Szumiło

Paweł Ćwikliński
Paweł Ćwikliński
Wideo
od 16 lat
Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych okresem władzy Edwarda Gierka na wyjątkowe spotkanie autorskie połączone z dyskusją. Już w następnym tygodniu Mirosław Szumiło, autor książki „Gierek. Droga do władzy", porozmawia z historykami IPN. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

„Gierek. Droga do władzy". IPN szykuje spotkanie autorskie

Czasy rządów Edwarda Gierka i ścieżka, jaką musiał przebyć do czasu objęcia stanowiska I sekretarza KC PZPR, doczekały się obszernej analizy w postaci książki „Gierek. Droga do władzy". Treść dobrze ocenianej pozycji autorstwa Mirosława Szumiło zostanie szerzej omówiona podczas spotkania autorskiego, na które Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych. Jest on nie tylko częścią promocji książki, ale także okazją do lepszego zapoznania się z jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci czasów PRL-u.

Spotkanie w formie dyskusji odbędzie się 18 maja o godzinie 15:00 w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN w Katowicach im. Henryka Sławika. Poprowadzi je dr hab. Adam Dziuba (Oddziałowe Biuro Badań Historycznych w Katowicach). Wstęp jest wolny.

Z Mirosławem Szumiło porozmawiają historycy OBBH IPN, dr Tomasz Kurpierz i dr Bogusław Tracz.

Plakat spotkania „Kariera Edwarda Gierka".
Plakat spotkania „Kariera Edwarda Gierka". mat. pras.

Eksperci o książce Mirosława Szumiło

- Autor wyczerpująco opisał i przeanalizował drogę bohatera swojej książki do najwyższej funkcji w państwie, przybliżył jego stosunki rodzinne, środowiska w jakich wyrastał, zmienne warunki w których przyszło Gierkowi żyć i działać, początki politycznej kariery i jej przebieg, tworząc dzieło interesujące i pełne […]. Książka stanowi wybitne osiągnięcie Autora i jego trwały wkład w badania naukowe nad systemem komunistycznym w Polsce - powiedział dr hab. Adam Dziuba.

Równie pozytywnie o publikacji wypowiedział się dr hab. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

- [...] Autor przeprowadził rozległą i szczegółową kwerendę. Mimo zgromadzenia ogromnej liczby biograficznych szczegółów, dobrze poradził sobie z ich selekcją, analizą i opisem, nie zanudzając czytelnika ich nadmiarem. Chciałbym to podkreślić, bo udało mu się połączyć solidny warsztat naukowy z atrakcyjnym stylem, co w polskim środowisku historycznym wciąż pozostaje rzadkością.

Nie przeocz

Zobacz także

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia