"Moje serce w Warszawie", czyli wyjątkowy koncert i premiera płyty. Zespół Sorry Boys w hołdzie powstańcom

Redakcja Warszawa
Koncert "Moje serce w Warszawie" z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego.
Koncert "Moje serce w Warszawie" z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Aleksy Witwicki
Na specjalne zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys w piątkowy wieczór upamiętnił tegoroczną 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Artyści przygotowali materiał na płytę i wystąpili na koncercie w Parku Wolności przy muzeum. Podczas wydarzenia pojawiło się mnóstwo gości.

W piątek 21 lipca br. roku w Parku Wolności przy Muzeum Powstanie Warszawskiego obył się wyjątkowy koncert zespołu Sorry Boys i ich gości z okazji premiery płyty "Moje serce w Warszawie". Głównym tematem albumu jest Warszawa.

Album studyjny zatytułowany "Moje serce w Warszawie" zawiera w sumie osiem autorskich piosenek, jak również nową wersję znanego wszystkim utworu "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.

"Podróż przez lato 1944 roku"

"Moje serce w Warszawie" to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Siłą utworów jest pamięć oraz miłość niesiona przez pokolenia.

W związku z wydaniem płyty powstał teledysk, w którym można zobaczyć trzy kobiety, które brały udział w Powstaniu Warszawskim: Halinę Rogozińską "Małą", Annę Helenę Kurek oraz Zofię Czekalską "Sosenkę".

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Koncert zespołu Sorry Boys odbędzie się z gościnnym udziałem: Roberta Gawlińskiego, Natalii Szroeder i Dawida Tyszkowskiego.

Wydarzenie miało swoją transmisję na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

Zespół Sorry Boys powstał w 2002 roku w Warszawie. "Moje serce w Warszawie" jest to już piąty studyjny album tej grupy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia