O historii Zamościa, dziełach sztuki i unikatowej architekturze. Akademia Zamojska organizuje ważną konferencję

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Unikatowe wnętrze zamojskiej Katedry
Unikatowe wnętrze zamojskiej Katedry Bogdan Nowak
„Ekspozycja turystycznych walorów Zamościa w sztuce” - to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, którą organizuje Akademia Zamojska. Odbędzie się ona w Zamościu w dniach 10-11 czerwca.

- Celem konferencji jest potwierdzenie tezy, że turyści odwiedzający Zamość nie oczekują tylko nowych odkryć, wrażeń, przygód, odpoczynku i rozrywki, ale przede wszystkim wracają do tego miejsca, zachwycając się jego pięknem, które stworzyła historia i sztuka renesansu – tłumaczy Ewa Kołtun z Działu Rozwoju – Sekcji Promocji AZ.

Uczestnicy konferencji będą omawiać wyjątkowe dzieje Zamościa oraz opowiedzą o dziełach sztuki i architektury, których w tym mieście nie brakuje. Wiele dowiemy się także na temat roli jaką pełnią artyści-plastycy oraz m.in. fotografowie.

- Charakterystyka miasta zostanie przedstawiona w kontekście klimatycznym, warunkującym popularność turystyczną – zapowiada Ewa Kołtun. - Obrady wzbogacą wernisaże malarskie i fotograficzne, przygotowane dzięki zaproszonym gościom z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

Organizatorem konferencji jest Zakład Turystyki i Rekreacji Akademii Zamojskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: O historii Zamościa, dziełach sztuki i unikatowej architekturze. Akademia Zamojska organizuje ważną konferencję - Kurier Lubelski

Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia