O historii Zamościa, dziełach sztuki i unikatowej architekturze. Akademia Zamojska organizuje ważną konferencję

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Unikatowe wnętrze zamojskiej Katedry
Unikatowe wnętrze zamojskiej Katedry Bogdan Nowak
„Ekspozycja turystycznych walorów Zamościa w sztuce” - to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, którą organizuje Akademia Zamojska. Odbędzie się ona w Zamościu w dniach 10-11 czerwca.

- Celem konferencji jest potwierdzenie tezy, że turyści odwiedzający Zamość nie oczekują tylko nowych odkryć, wrażeń, przygód, odpoczynku i rozrywki, ale przede wszystkim wracają do tego miejsca, zachwycając się jego pięknem, które stworzyła historia i sztuka renesansu – tłumaczy Ewa Kołtun z Działu Rozwoju – Sekcji Promocji AZ.

Uczestnicy konferencji będą omawiać wyjątkowe dzieje Zamościa oraz opowiedzą o dziełach sztuki i architektury, których w tym mieście nie brakuje. Wiele dowiemy się także na temat roli jaką pełnią artyści-plastycy oraz m.in. fotografowie.

- Charakterystyka miasta zostanie przedstawiona w kontekście klimatycznym, warunkującym popularność turystyczną – zapowiada Ewa Kołtun. - Obrady wzbogacą wernisaże malarskie i fotograficzne, przygotowane dzięki zaproszonym gościom z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

Organizatorem konferencji jest Zakład Turystyki i Rekreacji Akademii Zamojskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: O historii Zamościa, dziełach sztuki i unikatowej architekturze. Akademia Zamojska organizuje ważną konferencję - Kurier Lubelski

Wróć na naszahistoria.pl Nasza Historia